Wystartowała kampania wyborcza

Wystartowała kampania wyborcza

Wystartowała kampania wyborcza

Centrum Samorządowe„Mój program samorządowy opiera się na trzech fundamentach: Praca, Rodzina, Rozwój” – rozpoczął swoje wystąpienie kandydat PiS na prezydenta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny na inaugurującej kampanię samorządową konferencji prasowej. W specjalnie przygotowanym Centrum Samorządowym mieszczącym się przy ul. K.E.N. 12 w Stalowej Woli PiS zaprezentował też część swojego zaplecza. Kandydaturę Lucjusza Nadbereżnego bardzo mocno wsparł Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Także parlamentarzyści PiS ze Stalowej Woli – senator RP Janina Sagatowska oraz poseł Antoni Błądek zarekomendowali kandydat PiS.

– Startuję w wyborach na prezydenta Stalowej Woli nie w wyniku chwili, nie w wyniku tylko i wyłącznie pozytywnych rekomendacji, Konferencjadocenienia mojej pracy. To jest moja bardzo przemyślana decyzja, również pod względem koncepcji tego, jak chciałbym aby wyglądała Stalowa Wola. Mam przemyślany i przygotowany program do realizacji na najbliższe 4 lat. Jest on przygotowany pod względem zabezpieczenia finansowego, w konkretnym zaczepieniu w programach narodowych, programach województwa podkarpackiego tak, aby każde zobowiązanie, które złożę wobec mieszkańców Stalowej Woli w najbliższych 2 miesiącach kampanii wyborczej miało pokrycie w źródłach finansowania – zapewnił Lucjusz Nadbereżny. – Mój program wyborczy opiera się na trzech fundamentach: Praca, Rodzina i Rozwój. To stabilna praca jest czynnikiem, którym kierują się młode osoby zakładające rodzinę. A rozwój rodziny daje ogólny rozwój całego miasta i pod każdym względem. Chcemy, aby mieszkańcy Stalowej Woli powierzyli nam sprawowanie mandatów radnych miejskich, powiatowych, mandatu prezydenta Stalowej Woli tak abym miał możliwość dokonania wielu pozytywnych zmian” – kontynuował. – Możemy mówić, że w Stalowej Woli powstają inwestycję, że są podejmowane działania, ale wszyscy wiem jak bardzo są one oderwane od człowieka, od potrzeb mieszkańców miasta. Jak często one przypominają maszynę, która toczy się sama dla siebie, dla tworzenia monumentów władzy. Nie, koniec z pomnikami władzy! Czas na pracę dla ludzi, na rozwiązywanie konkretnych problemów mieszkańców –  deklarował kandydat na prezydenta miasta.

KonferencjaMarszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl zapewnił, że ceni Nadbereżnego za jego innowacyjny styl prowadzenia WORDu w Tarnobrzegu oraz za sprawne kierowanie Departamentem Organizacyjno-Prawnym Urzędu Marszałkowskiego. – Innowacje to nie tylko nowinki związane z ulepszaniem procesów technologicznych w przemyśle. To również postęp w podejściu do kwestii zarządzania ośrodkami jednostek samorządu terytorialnego. Właśnie w tej dziedzinie Lucjusz Nadbereżny sprawdza się wyśmienicie. Marszałek Ortyl przekazał zebranym dobrą dla Stalowej Woli nowinę. – Ostatnie negocjacje kontraktu terytorialnego, które się jeszcze nie zakończyły pozwalają twierdzić, że dla Stalowej Woli będą pozytywne rozwiązania, jeżeli chodzi o obwodnicę Stalowej Woli. Obwodnica jest na bardzo wysokim 6 miejscu zadań do realizacji – poinformował marszałek, a Lucjusz Nadbereżny podkreślił, że wydepcze każdą ścieżkę, otworzy każde drzwi aby w końcu ta inwestycja została zrealizowana.

Senator RP Janina Sagatowska w swoim wystąpieniu podkreśliła, że Prawo i Sprawiedliwość ma wspaniałą drużynę. W niej są ludzie zarówno doświadczeni jak i młodzi ale łączy ich doskonałe przygotowanie do pełnienia najwyższych funkcji w samorządzie. – Mamy wspaniałych kandydatów, oddanych sprawie, oddanych miastu, ponieważ łączy nas Stalowa Wola. Stalowa Wola jako miasto, łączy poszczególnych kandydatów, na czele z kandydatem na prezydenta miasta Stalowej Woli panem Lucjuszem Nadbereżnym, sprawdzonym w działaniu mimo młodego wieku, dynamicznym, otwartym, doświadczonym: 8 lat pracy w samorządzie, w polityce, szef miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, otwarty, nie skupiony na sobie, tylko na sprawie, którą ma rozwiązywać – mówiła Janina Sagatowska.

Antoni Błądek odniósł się natomiast do stylu sprawowania władzy przez obecnego prezydenta.  – Po drugiej stronie mamy obecnego prezydenta Andrzeja Szlęzaka. Człowiek o zużytej twarzy, o zużytych pomysłach. Człowiek, który podejmuje fatalne decyzje, chybione inwestycje typu Biblioteka Międzyuczelniana czy też Inkubator Technologiczny – podkreślał poseł mówiąc zarazem, że miastu potrzeba świeżości i nowoczesności. – Postawmy na trzeźwy umysł, na Lucjusza Nadbereżnego, bo Stalowa Wola tego potrzebuje! – zakończył.

Lucjusz Nadbereżny zapewnił, że Centrum Samorządowe będzie miejscem dyskusji i debaty o Stalowej Woli. To w tym miejscu będzie przedstawiał swój program i rozmawiał z mieszkańcami miasta.

Szef sztabu PiS Rafał Weber poinformował, że już od poniedziałku 22 września w godzinach 16 – 18 będzie ono otwarte dla lokalnej społeczności. Dyżury pełnić będą kandydaci na radnych miejskich, powiatowych oraz oczywiście kandydat na prezydenta Stalowej Woli.
– Nasza kampania samorządowa będzie bardzo profesjonalna, pozytywna, szczegółowo realizowana. Krok po kroku będziemy przedstawiać nasze pomysły na Stalową Wolę – zapewnił na zakonczenie Weber.

Author: admin

Comments are disabled.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress