W Stalowej Woli powstanie street workout park

W Stalowej Woli powstanie street workout park

W Stalowej Woli powstanie street workout park

Prezydent Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber oraz radni spotkali się w poniedziałek 27 kwietnia z grupą zwolenników budowy w Stalowej Woli street workout parku. Street workout (uliczny trening) – aktywność fizyczna polegająca na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej do wykonywania ćwiczeń opartych głównie o kalistenikę.

– Chodzi nam o to, aby zbudować obiekt, który będzie funkcjonował jako street workout park, czyli siłownia na zewnątrz. Wydaje mi się, że dla miasta nie są to duże pieniądze, a nie każdego stać na wykupienie karnetu na siłownię, czy zrobienie sobie siłowni w domu. Dzięki takiemu miejscu zamiast spędzać czas przy komputerze można poćwiczyć na świeżym powietrzu – mówił podczas spotkania Paweł Paruch, pomysłodawca akcji.

Pomysł został zaczerpnięty z Rzeszowa, gdzie inwestycja kosztowała około 35 tys. zł.

ZDANIEM PREZYDENTA

– W projekcie uchwały budżetowej, która zostanie poddana pod głosowanie 30 kwietnia, na ten cel przewidziano 65 tys. zł – zaznaczył prezydent Lucjusz Nadberezny.

Prezydent postawił jednak kilka warunków. – Po pierwsze, chcemy, aby park był funkcjonalny i dobrze wykonany, aby przychodzący tu ludzie byli z niego zadowoleni. Jak robić to konkretną rzecz, a nie półśrodek, który nie będzie dobrze służył. Jeżeli z tej inwestycji zostaną oszczędności jest szansa na wybudowanie siłowni na świeżym powietrzu – powiedział prezydent.

Kolejną sprawą jest opieka nad street workout parkiem. – Mamy duży problem z dewastacją elementów zabawowych. Nie chciałbym, aby było tak, iż powstanie park za niemałe pieniądze i zaraz zostanie on zniszczony. W związku z tym mam prośbę, jeżeli jesteście grupą inicjatywną, weźcie za to odpowiedzialność. Trzecią sprawą jest to, aby park naprawdę służył i był użytkowany – podkreślił prezydent.

LOKALIZACJA

Pod uwagę branych było wiele lokalizacji. Internauci proponowali m.in. park miejski, park obok Spółdzielczego Domu Kultury, Ogródek Jordanowski czy park w Charzewicach.

Ważne jest, aby wyznaczone miejsce było ogólnodostępne, znajdowało się w centrum miasta i było oddalone od blokowisk, aby ewentualny gwar nie zakłócał spokoju mieszkańców.

Prezydent zaproponował na lokalizację park miejski, gdzie znajdują się trzy wolne polany. Pomysł spodobał się wszystkim obecnym na spotkaniu. Po omówieniu szczegółów prezydent wraz z zainteresowanymi udali się do parku miejskiego w celu ustalenia dokładnej lokalizacji.

IMG_0909

IMG_0910

IMG_0916

IMG_0935

IMG_0946

Author: redaktor

Comments are disabled.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress