Prezydent otrzymał Medal za Zasługi dla Policji

Prezydent otrzymał Medal za Zasługi dla Policji

Prezydent otrzymał Medal za Zasługi dla Policji

Mszą świętą w parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej rozpoczęły się w sobotę, 18 lipca obchody Święta Policji w Stalowej Woli. Podczas uroczystości odbyła ceremonia wręczenia sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Msza święta odprawiona została w intencji policjantów i pracowników Policji, a przewodniczył jej biskup sandomierski, Krzysztof Nitkiewicz. Tuż po mszy nastąpił przemarsz oddziałów honorowych Policji, Wojska, Straży Pożarnej i Orkiestry Reprezentacyjnej na miejsce uroczystego apelu na placu Piłsudskiego.

APEL I UROCZYSTOŚCI

Tam odbyło się złożenie meldunku przez Zastępcę Komendanta Głównego Policji oraz podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego.

– Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. Bezpieczeństwa na stałe nie można zapewnić, ale trzeba o nie zabiegać i doskonalić metody działania – mówił Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji, Zdzisław Stopczyk. Jak dodał komendant, według przeprowadzonych ostatnio badań, 78 procent Polaków czuje się bezpiecznie, natomiast na Podkarpaciu wynik ten wynosi ponad 82 procent.

SZTANDAR DLA STALOWOWOLSKIEJ POLICJI

Najważniejszym punktem obchodów było wręczenie sztandaru dla stalowowolskiej jednostki Policji jako symbolu najwyższego uznania godności i dumy. Jak co roku, funkcjonariusze otrzymali odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe. Odbyło się również wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla zaproszonych gości. Odznaczenie otrzymał też włodarz Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

– Dziękuję za waszą służbę, poświęcenie, za to, że każdego dnia służycie na rzecz naszego bezpieczeństwa. Szczególnie dziękuję za to, że Stalowa Wola dzisiaj jest miejscem również pracy propaństwowej, bo tego typu święta uczą nas szacunku. W czasach, kiedy wszystkie wartości są podważane, potrzeba wykonać wielką pracę, również dla władz samorządowych, państwowych, aby budować autorytet służb mundurowych, również policji. Policja jest tą służbą, która niesie najwspanialsze tradycje – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

W uroczystości udział wziął przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli Rafał Weber. Ze sztandarem Rady Miejskiej pojawili się radni: Grzegorz Męciński, Agata Krzek oraz Edmund Myszka.

Na zakończenie obchodów odbyła się uroczysta defilada z udziałem pododdziałów honorowych Policji, Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej i orkiestry Reprezentacyjnej oraz parada policyjnych klubów motocyklowych.

Święto Policji obchodzone jest 24 lipca, ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku. W tym roku przypada 96 rocznica powołania Policji Państwowej.

DSC_0686

DSC_0726(1)

DSC_0750(1)

DSC_0793

DSC_0833(1)

DSC_0864(1)

DSC_0884(1)

Author: redaktor

Comments are disabled.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress