Prezydent na inauguracji XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

Prezydent na inauguracji XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

Prezydent na inauguracji XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

Koncertem Andrzeja Steca (tenor) i Basi Bochenek (fortepian) połączonym z promocją płyty „Chopin ze Stalowej Woli” rozpoczął się XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Stalowa Wola – Rozwadów 2015.

Dwa lata temu Andrzej Stec w sali Miejskiego Domu Kultury nagrał komplet pieśni Chopina, a następnie wydał na płycie, która jest zatytułowana „Chopin ze Stalowej Woli”.

Andrzej Stec jest ambasadorem Stalowej Woli. Pierwsze kroki na scenie MDK stawiał jako mały Lasowiak. – Tym bardziej jest nam miło widzieć artystów, którzy przylecieli do nas z Kalifornii i Kanady – mówił dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Marek Gruchota.

PATRONAT PREZYDENTA STALOWEJ WOLI

Patronat honorowy nad festiwalem objął Lucjusz Nadbereżny – prezydent Stalowej Woli.  – To wielki zaszczyt, że w roku jubileuszu 70-lecia nadania praw miejskich Stalowej Woli, a jednocześnie 325. lat lokacji Rozwadowa, inaugurujemy 25. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Stalowa Wola – Rozwadów 2015 – rozpoczął prezydent Lucjusz Nadbereżny.

– Na ręce dyrektora festiwalu składam gratulacje i podziękowania, że przez wszystkie lata na stałe wpisał festiwal w wydarzenia muzyczne, nie tylko Stalowej Woli, ale całego regionu. Oprócz wspaniałych występów i muzyki, festiwalowi towarzyszy przesłanie o patriotyzmie, o ważnych Polakach, wydarzeniach z historii naszego kraju. To czyni również z tego festiwalu wyjątkowe wydarzenie, które nas umacnia – mówił włodarz miasta.

– Stalowa Wola to wyjątkowe miasto. Oprócz wytapianej stali i hartowanego metalu były tu też kształtowane wielkie talenty muzyczne i cieszę się, że ten festiwal rozpoczynamy od udziału osób pochodzących ze Stalowej Woli – podsumował prezydent Stalowej Woli.

DSC_0762

DSC_0765

Author: redaktor

Comments are disabled.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress