Prezydent Lucjusz Nadbereżny podsumował rok 2016 i przedstawił plany na rok 2017

Prezydent Lucjusz Nadbereżny podsumował rok 2016 i przedstawił plany na rok 2017

Prezydent Lucjusz Nadbereżny podsumował rok 2016 i przedstawił plany na rok 2017

2017 będzie rokiem rozwoju gospodarczego – tak zapowiedział podczas ostatniej konferencji prasowej w tym roku Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. W świątecznej atmosferze włodarz miasta podsumował kończący się rok i przedstawił plany na ten zaczynający się wkrótce.

Rozpoczęcie budowy nowego układu komunikacyjnego, nowy żłobek miejski, boiska i inne obiekty sportowe przy szkołach, podpisanie umów na realizację ważnych programów rządowych, skuteczne pozyskiwanie funduszy na inwestycje miejskie, a przy tym dobra współpraca z instytucjami rządowymi i władzami wojewódzkimi, a także ze stalowowolską Radą Miejską. Tym między innymi pochwalił się Prezydent Nadbereżny. – To był dobry rok dla Stalowej Woli – mówił.

Jak zapowiedział włodarz Stalowej Woli, 2017 rok będzie jeszcze lepszy. Ma on być rokiem dobrej współpracy, budowania mostów, a przy tym budowania rozwoju Stalowej Woli. – Rok 2017 jest szczególny, minie 80 lat od powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego. Stalowa Wola to ten ośrodek, który szczególnie poczuwa się do podtrzymywania tradycji COP-u. Szykujemy ważne uroczystości jubileuszowe, które będą w różnych odsłonach, w różnej formie przebiegały przez cały 2017 r. – mówił Lucjusz Nadbereżny. 80-lecie powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego ma wyznaczyć nowe kierunki rozwoju gospodarczego miasta. Dlatego 2017 rok będzie czasem ważnych projektów gospodarczo – biznesowych.

Jedną z głównych decyzji, która wpłynie na rozwój gospodarczy miasta, jest rozgrodzenie terenów Huty Stalowa Wola. Oprócz tego w przyszłym roku czeka nas modernizacja targowiska, ogródka jordanowskiego, termomodernizacja MOSiR, stworzenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, budowa nowego przedszkola, rekultywacja stawów osadowych, remonty dróg, parkingów, rewitalizacja Rozwadowa i osiedla Fabrycznego i realizacja wielu innych projektów i inwestycji.

W okolicy Inkubatora Technologicznego postanie strefa innowacyjności, gdzie kluczową rolę odgrywać będzie również budynek po Dyrekcji Naczelnej Huty Stalowa Wola. – Chciałbym, żeby na nowo budynek ten odzyskał życie gospodarcze dające możliwości rozwoju dla młodych ludzi, dla ludzi z pomysłami, również z branży informatycznej. Dzisiaj Inkubator jest w całości wynajęty, wszystkie pomieszczenia służą dla lokalnego biznesu, dlatego pomieszczeń pod tego typu działalność brakuje i na pewno jedną z części działalności budynku Dyrekcji Naczelnej będzie stworzenie przestrzeni dla osób, które będą chciały prowadzić działalność w Stalowej Woli – mówił Lucjusz Nadbereżny.

W przyszłym roku Prezydent Miasta ma w planach także poszerzenie stalowowolskiej strefy ekonomicznej. To działanie, rozgrodzenie terenów Huty i modernizacja układów ekonomicznych przyczynią się do rozwoju gospodarczego Stalowej Woli.

Author: admin

Comments are disabled.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress