Prezydent Lucjusz Nadbereżny otworzył siłownie zewnętrzną na osiedlu Piaski

Prezydent Lucjusz Nadbereżny otworzył siłownie zewnętrzną na osiedlu Piaski

Prezydent Lucjusz Nadbereżny otworzył siłownie zewnętrzną na osiedlu Piaski

Wiosna nastraja nas do ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu. 21 marca zostało otwarte kolejne miejsce w Stalowej Woli, gdzie mieszkańcy mogą ćwiczyć pod chmurką. Nowa siłownia plenerowa na stadionie SAN przy ul. Kusocińskiego na osiedlu Piaski będzie służyć wszystkim chętnym do aktywności.

Siłownia została zbudowana w ramach większego projektu – zadnia dotyczącego modernizacji boiska wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W jego ramach w październiku ubiegłego roku został oddany do użytku budynek zaplecza sportowego, poprawiono także nawierzchnię boiska. Łączny koszt tej inwestycji wyniósł 500 tys. złotych. Miasto pozyskało na ten cel 50% dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki z funduszu  rozwoju kultury fizycznej w ramach programu Modernizacja infrastruktury sportowej.

– Chciałbym, abyście wykorzystywali potencjał sportowy, który jest dla was tworzony. Dla miasta wasz rozwój, wasze zdrowie to największa inwestycja – zwrócił się do ćwiczących dzieci Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Włodarz podziękował także obecnym na otwarciu parlamentarzystom: Senator Janinie Sagatowskiej i Posłowi Rafałowi Weberowi za pomoc w pozyskaniu środków ministerialnych. Prezydent podziękował także zarządowi Parafialnego Klubu Sportowego „SAN” za społeczną pracę na rzecz rozwoju stadionu i klubu. Klucze do obiektu natomiast przekazał Lucynie Żmindzie – Dyrektor Zespołu Szkół nr 4, którego uczniowie z plenerowej siłowni będą najczęściej korzystali. Podczas uroczystego otwarcia obiekt sportowy został poświęcony.

Składamy wyrazy wdzięczności za wspieranie sportu i rekreacji dzieci i młodzieży oraz za przychylność w tworzeniu oddziałów sportowych w naszej szkole i mieście – mówiła Lucyna Żminda, wręczając list gratulacyjny Prezydentowi Miasta.

Siłownia usytuowana została w bocznej części stadionu i prowadzi do niej osobne wejście. Na piaszczystym podłożu zainstalowanych zostało 12 urządzeń. Na chętnych czeka: wioślarz, biegacz, narciarz, drabinka, steper, rower, prasa nożna,  podciąg nóg, wyciskanie siedząc, wyciąg górny, ławka, surfer. Przy każdym urządzeniu jest opis wyjaśniający jakie partie mięśni można na nim ćwiczyć oraz instrukcja jak je wykonywać.

Author: admin

Comments are disabled.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress