Prezydent i przewodniczący Rady Miejskiej spotkali się z młodzieżą z Mołdawii

Prezydent i przewodniczący Rady Miejskiej spotkali się z młodzieżą z Mołdawii

Prezydent i przewodniczący Rady Miejskiej spotkali się z młodzieżą z Mołdawii

W poniedziałek w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli odbyło się spotkanie prezydenta Lucjusza Nadbereżnego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Rafała Webera z młodzieżą pochodzenia polskiego z Mołdawii.

Do Stalowej Woli przyjechała grupa młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym z Mołdawii, z różnych regionów tego kraju. Większość z nich ma polskie korzenie. Organizatorem przyjazdu dzieci jest Stowarzyszenie Łączności i Pomocy Rodakom we Lwowie i na Kresach. Miasto Stalowa Wola pokryło koszty wyżywienia dzieci.

Kilka osób było już w Stalowej Woli, dla wielu jest to pierwszy pobyt w Polsce.

– Witamy was serdecznie w Stalowej Woli. Cieszymy się, że mogliście przyjechać do Stalowej Woli. Stalowa Wola jest młodym miastem, obchodzi w tym roku 70-lecie nadania praw miejskich. Przygotowaliśmy dla was małą niespodziankę, zapraszamy do kina na film „Mały książę” oraz na basen  – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Jak powiedział Aleksander Szczęch, prezes Stowarzyszenia Łączności i Pomocy Rodakom we Lwowie i na Kresach, młodzież z Mołdawii zainteresowana jest studiowaniem w Stalowej Woli.

– Zapraszamy was również do studiowania w Stalowej Woli, szczególnie na kierunkach technicznych, gdyż każdy student tych kierunków otrzymuje 300 zł stypendium – dodał prezydent.

Młodzież podczas pobytu w Polsce zwiedziła między innymi Sandomierz. We wtorek skorzystają z basenu miejskiego oraz obejrzą film „Mały Książę” w kinie Wrzos.

P1020661

P1020669

P1020672

P1020690

P1020730

P1020747

P1020761

Author: redaktor

Comments are disabled.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress