Oficjalne połączenie MZK i ZMKS

Oficjalne połączenie MZK i ZMKS

Oficjalne połączenie MZK i ZMKS

1 grudnia 2015 r. Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej wszedł w struktury Miejskiego Zakładu Komunalnego. Symbolicznie, w obecności prezydenta miasta Lucjusza Nadbereżnego i władz spółek, ściągnięto bramę z płotu grodzącego obydwie firmy. Zaprezentowano również nowe logo MZK.

– Cieszę się, że dzisiaj dochodzi nie tylko do formalnego, ale fizycznego połączenia dwóch podmiotów. To jest duży, ambitny i odważny projekt konsolidacji struktury miasta. Na początku mojej kadencji zgłosiłem ten pomysł, aby jak najszybciej go wdrożyć. Pierwsze słowa jakie usłyszałem w tej kwestii to „nie da się”. Przez ten rok mocno wymazywaliśmy słowa „nie da się”. 30 listopada został zlikwidowany ZMKS. Był to trudny proces, bo dotyczy również spraw pracowniczych, a został przeprowadzony w sposób aksamitny, nie było protestów, były ciężkie rozmowy. Proces przyniesie mocne efekty dla mieszkańców i dla ich portfela, oszczędności dla budżetu miasta oraz nową jakość usług MZK – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

– Stalowa Wola jest dobrym przykładem, że spółki komunalne i zakłady budżetowe nie są po to, aby wykarmiać prezesów i dyrektorów, ale aby oferować usługi na najwyższym poziomie dla mieszkańców – dodał włodarz miasta.

– W tym momencie trwają prace nad projektem dotyczącym zakupu pięciu nowych autobusów. We wrześniu 2016 roku korekcie poddany zostanie rozkład jazdy. Kolejnym etapem będzie miejska stacja paliw – zaznaczyła prezes MZK, Anna Pasztaleniec.

Oprócz typowych napędzanych dieslem pojazdów, MZK przymierza się do zakupu elektrycznych lub napędzane gazem CNG autobusów. Nowe autobusy będą bardzo wygodne, wyposażone w klimatyzację. Uzupełnieniem komunikacji autobusowej mogą stać się rowery miejskie, a na przystankach będą mogły pojawić się elektroniczne wyświetlacze dokładnie informujące, kiedy podjedzie autobus. Na początek, już w 2016 roku MZK zamierza uzupełnić tabor o trzy autobusy i dwa mniejsze busy.

Od 1 stycznia 2016 roku w Stalowej Woli będą obowiązywać dwa rodzaje biletów: jednostrefowy w granicach administracyjnych miasta za 2,20 zł i 1,10 (ulgowy) oraz międzystrefowy 3 zł i (1,50 – ulgowy). Ale za 2,20 zł będzie można dojechać także z Niska na Podwolinę, między Zarzeczem a Niskiem, czy Kłyżowem a Pysznicą. Te miejscowości są w jednej podmiejskiej strefie. Z bezpłatnej komunikacji miejskiej będą mogły korzystać dzieci do momentu rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, emeryci i renciści, którzy ukończyli 60. rok życia; osoby, które ukończyły 70. rok życia oraz rodziny mające co najmniej czworo dzieci i ogólnopolską Kartę Dużych Rodzin.

MIKOŁAJKOWE PREZENTY DLA KAŻDEGO

7 i 23 grudnia wszystkimi liniami autobusów komunikacji miejskiej będzie można jeździć za darmo.

– Wprawdzie Mikołaj obdarowuje  prezentami 6 i 24 grudnia, ale ta pierwsza data to akurat niedziela, a w Wigilię ilość pasażerów jest znikoma – i z prezentu nie skorzystałoby wiele osób. Dlatego też miejskie autobusy będą wozić pasażerów bez konieczności kasowania biletów 7 grudnia w poniedziałek oraz 23 grudnia – dzień przed Wigilią Świąt Bożego Narodzenia, kiedy wiele osób robi ostatnie świąteczne zakupy– wyjaśnia Anna Pasztaleniec, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli.

Od 1 grudnia będzie można za pomocą aplikacji SkyCash kupić nie tylko bilety jednorazowe, ale także okresowe.

Author: red.

Comments are disabled.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress