Mobilne Centrum Samorządowe

Mobilne Centrum Samorządowe

Mobilne Centrum Samorządowe

Kandydaci PiS Stalowa Wola„Mieszkańcy spółdzielczych zasobów to również obywatele naszego miasta. Potrzeby takich osiedli muszą być zauważone przez władze Stalowej Woli. Przez ostatnie 4 lata miasto w zakresie inwestycji na terenach przyległych do spółdzielczych było bardzo bierne” – tak ocenił na pierwszych spotkaniu z mieszkańcami osiedla Pławo kandydat na prezydenta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

W sobotę 11 października między  godziną 11 a 15 kandydaci PiS rozmawiali z mieszkańcami okręgu wyborczego nr 11 w Mobilnym Centrum Samorządowym. Wcześniej odbyła się konferencja prasowa na której zaprezentowano 23 liderów okręgów jednomandatowych. Do ciszy wyborczej Prawo i Sprawiedliwość ma zamiar spotkać się z mieszkańcami wszystkich okręgów.

– Zależy nam aby w ten sposób trafić z naszym programem oraz z osobami, które w przyszłości będą ten program realizować do wszystkich mieszkańców naszego miasta. Zapraszamy do rozmowy szczególnie tych, którzy nie są przekonani do nas, ani do naszego kandydata. Właśnie te osoby są dla nas najcenniejsze, ponieważ w trakcie dyskusji, w trakcie programowej rozmowy chcemy je przekonać do tego, że naprawdę mamy program dla Stalowej Woli i jeżeli będzie nam dane chcemy ten program z wielką determinacją realizować – rozpoczął Rafał Weber szef sztabu wyborczego kandydat z okręgu nr 23.

Lucjusz Nadbereżny zarekomendował całą drużynę i podkreślił, że gdy zostanie prezydentem miasta będzie współpracował z każdym radnych niezależnie od opcji.

IMG_2836– Jestem pewny, że radni wybrani z konkretnego osiedla, z konkretnego okręgu jednomandatowego będą godnie, uczciwie i rzetelnie reprezentować interesy swoich wyborców. Ja już dzisiaj chciałbym zadeklarować, że jako prezydent będę współpracował z każdym radnym, który w tych wyborach uzyska duży i ważny mandat społeczny, wynikający z wyboru jednomandatowego – zapewnił Lucjusz Nadbereżny.

– Dzisiaj próbuje się wmawiać, że komitet partyjny, komitet Prawa i Sprawiedliwości to zło, to coś, co może wpłynąć na standard pracy przyszłego samorządu. To wielkie oszustwo, to wielka manipulacja, bo my po tych 4 latach pracy w Radzie Miejskiej jako klub radnych Prawa i Sprawiedliwości jesteśmy w stanie spojrzeć każdemu mieszkaniowi prosto w oczy i powiedzieć jak wyglądały te 4 lata. Jeżeli ktoś mówi o partyjniactwie, to partyjniactwem trzeba nazywać bezrefleksyjną likwidację szkoły, podnoszenie opłat komunalnych za wodę, ścieki, wprowadzanie najdroższych opłat za śmieci. Gdyby nie nasza inicjatywa, to mieszkańcy dalej płaciliby 13 zł za śmieci. Dzięki naszej inicjatywie płacą 7 zł od osoby. To jest kilkaset złotych rocznie oszczędności dla dużej rodziny. Ta Rada Miejska, ta koalicja podejmowała bardzo wiele złych decyzji dla miasta Stalowej Woli. Czas z tym skończyć, czas wybrać osoby, które faktycznie będą reprezentować interes mieszkańców danego osiedla – zaapelował kandydat na prezydenta.

Odnosząc się do miejsca spotkania, zaniedbanego placu zabaw znajdującego się między blokami  a przedszkolem Nadbereżny powiedział tak: – Mieszkańcy spółdzielczych zasobów to również obywatele naszego miasta. Potrzeby takich osiedli muszą być zauważone przez władze Stalowej Woli. Przez ostatnie 4 lata miasto w zakresie inwestycji na terenach przyległych do spółdzielczych nie było bardzo bierne. Czas to zmienić – podkreślił Nadbereżny i zapewnił, że będzie współpracował ze spółdzielniami mieszkaniowymi w zakresie wspólnych inwestycji.

Dziennikarzom zaprezentowali się również kandydaci Prawa i Sprawiedliwości z poszczególnych okręgów. A oto oni kolejność okręgami:

1. Paweł Madej – przedsiębiorca,  m.in. właściciel Dworu Ordynata.
2. Łukasz Durek – przedsiębiorca, inspektor w ARiMR.
3. Maria Chojnacka – radna, pracownik działu kadr w Tauron Wytwarzanie w Stalowej Woli.
4. Witold Michalski – nauczyciel WF w Szkole Podstawowej nr 11.
5. Elżbieta Nowak-Szpunar – wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej.
6. Edmund Myszka – pracownik zakładu energetycznego.
7. Franciszek Zaborowski – radny, były wiceprezydent Stalowej Woli.
8. Marcin Siembida – prezes stowarzyszeń: Pogoni Lwów i Razem dla Kresów.
9. Stanisław Sobieraj – kierownik malarni Liu-Gong Machinery.
10. Piotr Tyrawa – prawnik, dyrektor biura Posła na Sejm RP Antoniego Błądka.
11. Grzegorz Męciński – ekonomista, działacz społeczny, menadżer, doradca obywatelski.
12. Jerzy Majgier – radny.
13. Agata Krzek – nauczyciel języka polskiego.
14. Marek Zaremba – animator kultury, Prezes ZPiT „Lasowiacy”.
15. Zbigniew Paszkiewicz – radny.
16. Elżbieta Kulpa – skarbnik powiatu stalowowolskiego, członek KKS „Victoria” Stalowa Wola.
17. Jan Sibiga – radny, były wiceprezydent miasta.
18. Mariusz Bajek – pracownik Społem PSS, artysta-rysownik.
19. Jerzy Kozielewicz – Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta.
20. Ryszard Brejta – technik-mechanik, działacz WOPR.
21. Rafał Weber – radny, zastępca dyrektora WORD w Tarnobrzegu.
22. Janusz Kotulski – działacz sportowy.
23. Ewa Sekulska – pedagog.

Author: admin

Comments are disabled.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress