Kolejna szkoła w Stalowej Woli ma wielofunkcyjne boisko

Kolejna szkoła w Stalowej Woli ma wielofunkcyjne boisko

Kolejna szkoła w Stalowej Woli ma wielofunkcyjne boisko

W Stalowej Woli powstało kolejne boisko wielofunkcyjne, tym razem przy Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II. Otwarcia dokonali Poseł na Sejm RP Rafał Weber, Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny i Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj.

– Wiemy jak to boisko było potrzebne, ile pokoleń młodych osób kształciło się w tej placówce w warunkach bez boiska. Teraz szkoła jest kompleksowa, jest wyposażona nie tylko w piękna salę, ale również w obiekt na zewnątrz. Gratuluję panom dyrektorom i dziękuję władzy miejskiej, że dostrzegło potrzebę budowy boiska właśnie w tym miejscu – mówi Poseł Rafał Weber.

Dzięki miejskiej inwestycji uczniowie Gimnazjum mogą teraz zagrać w piłkę nożną, ręczną czy siatkówkę na zewnątrz. Obiekt został bowiem wyposażony w bramki, przez środek boiska natomiast istnieje również możliwość rozciągnięcia siatki. Wokół wytyczonego miejsca do gry znajduje się przestrzeń, którą można wykorzystać także jako bieżnię. Obok obiektu, na betonowym boisku stanęły też dwa nowe kosze do koszykówki.

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła jest kolejnym dowodem realizacji programu samorządowego Prezydenta Lucjusza Nadbereżnego. – Razem z Przewodniczącym stajemy przed Państwem z dużą satysfakcją. To nasze wspólne zobowiązanie programu samorządowego, że przy tej szkole, w tej kadencji powstanie boisko wielofunkcyjne. Cieszymy się, że już w drugim roku możemy powiedzieć, że dotrzymujemy słowa – mówił włodarz Stalowej Woli. – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowani byli w ten projekt: oprócz wszystkich radnych, którzy poparli wniosek budżetowy, to również nasi parlamentarzyści pani Senator Janina Sagatowska i Poseł Rafał Weber – dodał.

Miasto na budowę obiektu otrzymało dotację zarówno za pośrednictwem Marszałka Województwa Podkarpackiego, jak i Ministra Sportu i Turystyki. Całkowity koszt inwestycji wyniósł niecałe 350 tys. zł.

– Dziękuję władzom miasta za to, że w ciągu ostatnich dwóch lat przyznały bardzo duże środki finansowe dla naszej szkoły. Dzięki temu mogliśmy w roku poprzednim zrobić remonty łazienek, sanitariatów na obiekcie sportowym, bardzo duży remont na piętrze, poprawić łazienki, no i wreszcie, że mamy to upragnione boisko – mówił dyrektor placówki Ryszard Andres.

Na koniec uroczystości uczniowie wypróbowali już nowe boisko rozgrywając mecz towarzyski. Pierwszego gola strzelił Prezydent Miasta Lucjusz Nadbereżny.

p1400064 p1400055 p1490894 p1490923

 

Author: admin

Comments are disabled.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress