Elektromobilna Stalowa Wola

Elektromobilna Stalowa Wola

Elektromobilna Stalowa Wola

Przedstawiciele rządu i samorządów zainaugurowali współpracę dotyczącą rozwoju elektromobilności. Jednym z istotnych celów porozumienia jest zwiększenie liczby autobusów elektrycznych w polskich miastach i gminach w ramach istniejących systemów komunikacji zbiorowej. Listy intencyjne w tej sprawie podpisali  przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Energii, Polskiego Funduszu Rozwoju, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz samorządowcy z 41 polskich miast i gmin, reprezentujący niemal 45 proc. taboru autobusowego w Polsce.

W gronie miast, które znalazły się w innowacyjnym programie elektromobilności jest Stalowa Wola. List intencyjny ze stroną rządową podpisał prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny, który od dawna stawia na polskie e-busy. Oznacza to, że po ulicach Stalowej Woli będą jeździły nowoczesne pojazdy, będące wytworem polskiej myśli technicznej. Z terenu Podkarpacia oprócz Stalowej Woli w gronie miast, które podpisały porozumienie są  Rzeszów i Jasło.

Rozwój sektora elektromobilności w Polsce jest jednym ze strategicznych projektów zapisanych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, uchwalonej przez Radę Ministrów. Porozumienie tworzy wspólnotę, która będzie kształtować zasady rozwoju elektromobilności w całej Polsce.

Porozumienie oznacza, że elektromobilność znajduje się na najlepszej drodze, żeby stać się kołem zamachowym reindustrializacji naszej gospodarki i pozytywnym przykładem budowania w Polsce przemysłu przyszłości – mówi Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów.

Dynamiczny rozwój branży e-busów, czy szerzej mówiąc polskiej branży elektromobilności, to nie tylko czystsze powietrze w naszych miastach. To przede wszystkim tysiące nowych, wysoko płatnych miejsc pracy dla polskich specjalistów, silny impuls innowacyjny dla gospodarki oraz zwiększenie zdolności eksportowych Polski, bo przecież polskie e-busy już zdobywają rynki nie tylko europejskie, ale i światowe. Wiemy, że konkurencja jest wymagająca, chcemy jednak aby polska branża elektromobilna w perspektywie kilku lat stała się istotnym elementem nowej światowej rewolucji przemysłowej –  dodał wicepremier.

źródło; Ministerstwo Rozwoju

Author: admin

Comments are disabled.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress