Będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Hutniczej

Będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Hutniczej

Będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Hutniczej

W miejscu zniszczonego boiska, które od lat upominało się o remont, powstanie profesjonalne miejsce do uprawiania sportu.

Miasto otrzymało dotację z Ministerstwa Sportu w wysokości 1 mln zł na budowę nowoczesnego i pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem. Będzie ono stanowiło zaplecze dla drużyny seniorskiej oraz innych drużyn z regionu, ale także dla grup młodzieżowych grających w Stali Stalowa Wola.

Do tej pory miasto nie starało się o środki na budowę boiska, chociaż projekt został wykonany w 2008 roku. Złożony wniosek został oceniony bardzo dobrze. Miasto jest przygotowywane na realizację inwestycji, ponieważ zabezpieczyło w budżecie pieniądze – ponad 2 mln zł. Łączny koszt budowy boiska wyniesie ponad 3 mln zł.

Obecnie trwają prace porządkowe, jest również pozwolenie na budowę. Niedługo ogłoszony zostanie przetarg. Budowa rozpocznie się jeszcze podczas wakacji, zakończenie planowane jest na koniec października, początek listopada.

W najbliższą niedzielę 7 czerwca o godz. 16.00 na stadionie przy ul. Hutniczej odbędzie się mecz Stali Stalowa Wola z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Stal grać będzie o awans do I ligi, w związku z tym mecz ten będzie bezpłatny dla wszystkich mieszkańców Stalowej Woli. Podczas meczu odbędą się konkursy dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy.

Author: redaktor

Comments are disabled.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress