Będę rzecznikiem lokalnych przedsiębiorców

Będę rzecznikiem lokalnych przedsiębiorców

Będę rzecznikiem lokalnych przedsiębiorców

Konferencja 15.10.2014r.– Będę rzecznikiem lokalnych przedsiębiorców, kupców, handlowców, osób które w Stalowej Woli od lat prowadzą działalność gospodarczą. Jako prezydent Stalowej Woli będę kierował się lokalnym patriotyzmem gospodarczymzapowiedział podczas prezentacji założeń programowych związanych z wspieraniem przedsiębiorczości i tworzeniem nowych miejsc pracy kandydat na prezydenta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Przedstawiony program zawiera bardzo szczegółowe działania, które zostaną wdrożone gdy Lucjusz Nadbereżny obejmie urząd prezydenta miasta.

– Praca nie przez przypadek jest pierwszym filarem mojego programu, bo jest to rzecz niezbędna, aby Stalowa Wola mogła się rozwijać w każdym aspekcie, w każdym sektorze, czy to pod względem rodzinnym, czy szeroko rozumianego rozwoju społeczno – gospodarczego. Będę prezydentem, który będzie walczył o każde miejsce pracy. Moim priorytetem we wszystkich wydatkach budżetowych, we wszystkich środkach unijnych będą te działania, które będą tworzyć czy utrzymywać aktualne miejsca pracy w Stalowej Woli – rozpoczął kandydat na prezydenta.

Konferencja 15.10.2014r.– Nasze miasto nie jest miastem komiksów, Stalowa Wola nie jest jeszcze miastem akademickim, nie jest i nigdy nie będzie jagodową stolicą Polski. Stalowa Wola powinna być silnym ośrodkiem przemysłowym i na tym fundamencie powinniśmy budować całe nasze działania, promocję miasta, pozycjonowanie miasta, bo to przemysł stoi u podstaw tego miasta jako perły Centralnego Okręgu Przemysłowego. Będę dążył do tego aby przemysłowy charakter Stalowej Woli nie zanikł. Wsparcie przedsiębiorstw przemysłu ciężkiego poprzez reklamę tej marki powinno być jednym z elementów promocji miasta – jednoznacznie mówił Nadbereżny.

– Jedną z pierwszych moich decyzji będzie wdrożenie programu Nowe Miejsca Pracy. Próbowaliśmy go wprowadzić już w tej kadencji, ale nie mamy większości w Radzie Miejskiej i nie udało się. Ogólnie mówiąc, ten program cechuje jedna zasada – zwolnienie podatkowe w zamian za stworzenie nowych, stabilnych, policzalnych miejsc pracy, oczywiście na umowę o pracę. Ostatnio otrzymaliśmy wyliczenia, że prezydent Andrzej Szlęzak na przestrzeni kilku lat umorzył podatki na kwotę kilku milionów złotych. Te umorzenie nie były niczym obwarowane. Ja będę chciał to uporządkować, tak aby każde zwolnienie z podatku niosło za sobą stworzenie nowego miejsca pracy – jasno przedstawił Nadbereżny.

Konferencja 15.10.2014r.– Dzisiaj każde liczące się miasto posiada ofertę dla przedsiębiorstw branży IT. Stalowa Wola nie ma takiej oferty. Dlatego stworzę możliwości dla firm z tego sektora, bowiem wysokie technologie to coś czego u nas brakuje. Natomiast dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność powołam Kuźnię Przedsiębiorczości jako miejsce ulokowania się firm „na starcie”. 60% firm pada w pierwszym roku działalności, a Kuźnia Przedsiębiorczości oprócz lokum zapewni bezpłatną obsługę prawną, księgowość oraz pisanie wniosków o środki unijne – zreferował kandydat wskazując starą zajezdnię przed HSW jako miejsce idealne do powstania takiego podmiotu.

Lucjusz Nabereżny przypomniał także, że dzięki poprawce jego autorstwa zgłoszonej do zmian w uchwale „śmieciowej” przedsiębiorcy płacą o 20% mniej niż przez 6 miesięcy 2013 roku.

– W związku z moją poprawką, moją inicjatywą przedsiębiorcy od stycznia tego roku płacą o 20% mniej za wywóz odpadów. Zostały również zmniejszone ilości minimalnych pojemników o połowę dla przedsiębiorcy. Przedsiębiorcy nie są zobowiązani do posiadania kontenera na odpady mokre, jeśli takich odpadów nie wytwarzają. To wszystko są działania dla przedsiębiorców tak, aby ponosili jak najmniejsze koszty prowadzenia działalności w Stalowej Woli.

Kandydat na prezydenta potwierdził, że niebanalne znaczenie dla rozwoju przedsiębiorstw i otworzenia się na nowych inwestorów ma obwodnica miasta i różni się w tym podejściu od obecnego włodarza.

Konferencja 15.10.2014r.– Budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska to będzie mój kolejny priorytet, bo jeżeli mówimy, że w Stalowej Woli brakuje dzisiaj terenów inwestycyjnych, brakuje otwarcia inwestycyjnego, to właśnie obwodnica Stalowej Woli pod względem włączania do całej sieci dróg szybkiego ruchu jest dla nas po prostu jako inwestycja niezbędna. Obwodnica miasta musi powstać jak najszybciej i zrobię wszystko aby tak się stało – zadeklarował Nadbereżny.

Pretendent na urząd prezydenta miasta stanowczo zapowiedział, że we wszelkich działaniach stymulujących rynek pracy, będzie kierował się lokalnych patriotyzmem gospodarczym podobnie jak w ostatnich miesiącach aktywnie i skutecznie broniąc kupców, których miejsca handlowe w galerii należącej do FRAC były zagrożone.

Author: admin

Comments are disabled.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress