Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Stalowej Woli

Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Stalowej Woli

Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Stalowej Woli

Kandydat na Prezydenta RP Andrzej Duda odwiedził w środę Stalową Wolę i spotkał się z mieszkańcami miasta na placu Piłsudskiego przed Miejskim Domem Kultury. Kandydata na urząd prezydenta Polski przywitały tłumy. W spotkaniu udział wziął prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

– Młodzi ludzie wciąż mówią, że nie widzą dla siebie w naszym kraju perspektywy, że nie ma pracy i godnej płacy. Dają w ten sposób świadectwo tego, o czym mówią do mnie ekonomiści – jesteśmy w stagnacji i to nie jest rozwój, na jaki zasługiwałaby Polska – mówił do mieszkańców Stalowej Woli dr Andrzej Duda.

Jego zdaniem, w ten sposób zbliżamy się do sytuacji kryzysowej, choćby pod względem demograficznym. Jak inaczej można określić fakt, że młodzi ludzie ciągle wyjeżdżają z Polski i mówią „my nie mamy tutaj warunków do życia, tutaj nie da się dobrze zarobić, w związku z tym nie da się założyć rodziny, no bo jak zdobyć mieszkanie, samochód? A my chcemy też jeździć na wakacje”. – Coś, co dzisiaj w krajach dobrze rozwijających się jest absolutnym standardem, w Polsce, jak podają statystki, tylko 17 procent rodzin może pozwolić sobie na wakacje, czy to jest dobry wynik? On jest fatalny – dodał Duda.

– Wielkim zadaniem jest dzisiaj odbudowa polskiej gospodarki, przemysłu. Żeby to nastąpiło trzeba podjąć szereg działań, przede wszystkim należy opracować strategię rozwoju kraju w różnych dziedzinach życia, które są zepsute. Czy dzisiaj Polacy pod względem ochrony zdrowia mogą się czuć bezpiecznie? Ci, którzy czekają nieraz latami w kolejkach na zabiegi, które w krajach dobrze rozwijających się są standardem. Władza podnosi podatek VAT, w kogo to uderza? W najbiedniejszych. Władza działać tak nie powinna, a jeśli Prezydent RP jest odpowiedzialny, nigdy nie powinien się godzić na takie działania i ustawy – kontynuował swoje wystąpienie kandydat na Prezydenta RP.

DSC_0196

DSC_0319

DSC_0327

DSC_0330

DSC_0337

DSC_0344

DSC_0350

DSC_0355

DSC_0359

DSC_0364

DSC_0368

DSC_0379

DSC_0382

DSC_0385

DSC_0394

DSC_0397

DSC_0412

DSC_0416

Author: redaktor

Comments are disabled.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress